W ubiegłym tygodniu minął termin składania wniosków o stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeśli nie zdążyłeś z wnioskiem masz jeszcze szansę na stypendium z programu Młoda Polska.

Trwa nabór w konkursie stypendialnym Młoda Polska. Organizatorem konkursu jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czynności związane z konkursem prowadzi w imieniu Ministra Narodowe Centrum Kultury.

W konkursie można wygrać stypendia, które są przyznawane osobom fizycznym, zajmującym się twórczością i krytyką artystyczną. Stypendium może zostać przyznane na realizację określonego projektu stypendialnego w następujących dziedzinach: film, fotografia, literatura (w tym reportaż dziennikarski), muzyka, sztuki wizualne, taniec, teatr.

Osobom biorącym udział w konkursie mogą zostać przyznane stypendia na okres realizacji projektu stypendialnego trwający maksymalnie do 31 grudnia 2019 roku. Wysokość stypendium może od 30 do 50 tys. zł.

W konkursie mogą uczestniczyć osoby fizyczne:

  • zajmujące się twórczością i krytyką artystyczną, legitymujące się wybitnymi osiągnięciami artystycznymi w swojej dziedzinie,
  • będące polskimi obywatelami,
  • urodzone nie wcześniej niż w 1983 roku.

Termin składania wniosków upływa 31 października 2018 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Konkurs stypendialny Młoda Polska – nabór

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.