2.905 zł netto miesięcznie – tyle wynosi stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Właśnie wystartował nabór na 2021 rok!

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił nabór w konkursie o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2021 rok. O stypendia mogą się obiegać osoby fizyczne zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

Stypendia przyznawane są w dwóch kategoriach:

  • stypendia twórcze, w następujących dziedzinach: literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, opieka nad zabytkami, twórczość ludowa;
  • stypendia na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury, w następujących dziedzinach: animacja i edukacja kulturalna, zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.

Stypendia mogą zostać przyznane na rok, pół roku lub inny okres realizacji przedsięwzięcia nie krótszy niż trzy miesiące.

Wysokość stypendium wynosi 3.500 zł brutto miesięcznie, tj. 2 905 zł netto. Wnioski można składać do 18 września 2020 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2021

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.