Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił konkurs o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2020 rok. Stypendium wynosi 2.870 zł netto miesięcznie i można je otrzymywać nawet przez rok!

Celem konkursu stypendialnego ogłaszanego przez Ministra jest wspieranie indywidualnego rozwoju twórców, artystów, animatorów i edukatorów, a także badaczy szeroko rozumianej sfery kultury i dziedzictwa narodowego.

Stypendia przyznawane są w dwóch kategoriach:

  • stypendia twórcze, w dziedzinach: literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, opieka nad zabytkami, twórczość ludowa;
  • stypendia na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury, w dziedzinach: animacja i edukacja kulturalna oraz zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.

Wysokość stypendium wynosi 3,5 tys. zł brutto miesięcznie. Można je otrzymać maksymalnie na rok. W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby fizyczne zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami, ubiegające się o stypendium na realizację określonego przedsięwzięcia. O stypendia nie mogą się ubiegać studenci oraz osoby, które były stypendystami Ministra w ciągu ostatnich dwóch lat.

Termin naboru upływa 12 września 2019 r. Wnioski należy składać poprzez system EBOI. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.