Wkrótce ruszą nabory do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biorąc pod uwagę, że termin większości naborów mija 30 listopada, to dobry moment, żeby podnieść swoje umiejętności i dzięki temu stworzyć lepsze wnioski. Już dziś zgłoś się na jedno ze szkoleń pt. „Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?”
Szkolenia odbędą się w Warszawie 4 i 5 listopada 2019 r. oraz we Wrocławiu 8 listopada 2019 r. tj. w momencie, gdy powinny być znane będą już szczegóły naborów do poszczególnych programów.
Orientacyjny program szkoleń
- Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Programy finansowane przez MKiDN realizowane przez państwowe instytucje kultury
- Po co i dlaczego piszemy wnioski do programów dotacyjnych?
- Jak przebiega procedura oceny wniosków w programach MKiDN?
- Jak napisać wniosek tak, żeby trafiał w kryteria?
- Jak tworzyć budżet projektu?
- Gdzie poza programami MKiDN można szukać źródeł finansowania projektów kulturalnych?
- Indywidualne konsultacje projektów!
Ramowy program szkoleń
- 9.45 – kawa powitalna
- 10.10 – rozpoczęcie szkolenia
- 12.00 – przerwa kawowa
- 14.00 – obiad
- 16.00 – zakończenie szkolenia, wręczenie certyfikatów
W trakcie szkolenia otrzymasz sporą dawkę wiedzy. Upewnij się jednak, czy to szkolenie jest odpowiednie dla Ciebie?
Dbamy zarówno o jakość treści w serwisie MenedżerKultury.pl, jak o jakość wiedzy przekazywanej podczas szkoleń. Mamy świadomość i doświadczenie, że trudno jest przygotować satysfakcjonujące szkolenie dla osób o bardzo zróżnicowanych potrzebach.
- Jeśli do tej pory nie składałeś wniosków do programów dotacyjnych MKiDN lub składane przez Ciebie wnioski otrzymywały zajmowały odległe pozycje na liście rankingowej, to szkolenie na pewno jest dla Ciebie.
- Jeśli Twoje wnioski były oceniane stosunkowo wysoko, ale nie kwalifikowały się do otrzymania dotacji również jesteś adresatem tego szkolenia.
- Jeśli już kiedyś zdarzyło Ci się pozyskać dotację, ale większość Twoich wniosków „nie przechodzi” także powinieneś skorzystać z tego szkolenia.
- Jeżeli masz znaczące doświadczenie w tworzeniu projektów i zdobyłeś więcej niż jedną dotację w ramach programów MKiDN możesz wziąć udział w szkoleniu, ale licz się z tym, że zdecydowaną większość jego uczestników zwykle stanowią osoby o znacznie mniejszym doświadczeniu niż Twoje.
Jakie są warunki udziału w szkoleniu?
Koszt udziału w szkoleniach organizowanych w Warszawie wynosi 400 zł. W przypadku szkolenia organizowanego we Wrocławiu koszt udziału wynosi 360 zł.
Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe w formie papierowej, lunch, przerwy kawowe oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo.
Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem formularzy elektronicznych – osobne formularze dla każdego ze szkoleń. Po wypełnieniu formularza zgłaszający otrzymają wiadomość e-mail zawierający treść zgłoszenia. Należy ją wydrukować, podpisać i zeskanować a następnie wysłać na adres: menedzerkulturypl@gmail.co
Linki do formularzy zgłoszeniowych
Jeśli chcesz zorganizować szkolenie zamknięte dla Twojej instytucji zadzwoń – 603803614 lub wyślij wiadomość – menedzerkulturypl@gmail.co m
Prowadzący szkolenia: Paweł Kamiński Doświadczony menedżer i animator kultury. Dyrektor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu. Uczestniczy w różnorodnych projektach w obszarze kultury. Jest koordynatorem Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk. Od 2013 r. jest animatorem/ekspertem udzielającym wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury. W latach 2017, 2018 i 2019 był członkiem komitetu sterującego programu Kultura Dostępna. W 2019 roku był członkiem komitetu sterującego programu Kultura - Interwencje. W zakresie programów dotacyjnych MKiDN przeszkolił już kilkaset osób, zarówno podczas szkoleń otwartych, jak zamkniętych, realizowanych na zlecenie dużych instytucji kultury i uczelni wyższych. Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Jest autorem książki pt. „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”. Pisze doktorat z ekonomii na temat roli lokalnych instytucji kultury w budowaniu kapitału społecznego (otwarty przewód doktorski). Jest również autorem różnorodnych szkoleń dla kadr instytucji kultury.
One thought on “Szkolenia: Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych MKiDN?”