Wkrótce ruszą nabory do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biorąc pod uwagę, że termin większości naborów mija 30 listopada, to dobry moment, żeby podnieść swoje umiejętności i dzięki temu stworzyć lepsze wnioski. Już dziś zgłoś się na jedno ze szkoleń pt. “Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?”

Szkolenia odbędą się w Warszawie 4 i 5 listopada 2019 r. oraz we Wrocławiu 8 listopada 2019 r. tj. w momencie, gdy powinny być znane będą już szczegóły naborów do poszczególnych programów.

Orientacyjny program szkoleń

 • Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 • Programy finansowane przez MKiDN realizowane przez państwowe instytucje kultury
 • Po co i dlaczego piszemy wnioski do programów dotacyjnych?
 • Jak przebiega procedura oceny wniosków w programach MKiDN?
 • Jak napisać wniosek tak, żeby trafiał w kryteria?
 • Jak tworzyć budżet projektu?
 • Gdzie poza programami MKiDN można szukać źródeł finansowania projektów kulturalnych?
 • Indywidualne konsultacje projektów!

Ramowy program szkoleń

 • 9.45 – kawa powitalna
 • 10.10 – rozpoczęcie szkolenia
 • 12.00 –  przerwa kawowa
 • 14.00 – obiad
 • 16.00 – zakończenie szkolenia, wręczenie certyfikatów

W trakcie szkolenia otrzymasz sporą dawkę wiedzy. Upewnij się jednak, czy to szkolenie jest odpowiednie dla Ciebie?

Dbamy zarówno o jakość treści w serwisie MenedżerKultury.pl, jak o jakość wiedzy przekazywanej podczas szkoleń. Mamy świadomość i doświadczenie, że trudno jest przygotować satysfakcjonujące szkolenie dla osób o bardzo zróżnicowanych potrzebach.

 1. Jeśli do tej pory nie składałeś wniosków do programów dotacyjnych MKiDN lub składane przez Ciebie wnioski otrzymywały zajmowały odległe pozycje na liście rankingowej, to szkolenie na pewno jest dla Ciebie.
 2. Jeśli Twoje wnioski były oceniane stosunkowo wysoko, ale nie kwalifikowały się do otrzymania dotacji również jesteś adresatem tego szkolenia.
 3. Jeśli już kiedyś zdarzyło Ci się pozyskać dotację, ale większość Twoich wniosków „nie przechodzi” także powinieneś skorzystać z tego szkolenia.
 4. Jeżeli masz znaczące doświadczenie w tworzeniu projektów i zdobyłeś więcej niż jedną dotację w ramach programów MKiDN możesz wziąć udział w szkoleniu, ale licz się z tym, że zdecydowaną większość jego uczestników zwykle stanowią osoby o znacznie mniejszym doświadczeniu niż Twoje.

Jakie są warunki udziału w szkoleniu?

Koszt udziału w szkoleniach organizowanych w Warszawie wynosi 400 zł. W przypadku szkolenia organizowanego we Wrocławiu koszt udziału wynosi 360 zł.

Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe w formie papierowej, lunch, przerwy kawowe oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem formularzy elektronicznych – osobne formularze dla każdego ze szkoleń. Po wypełnieniu formularza zgłaszający otrzymają wiadomość e-mail zawierający treść zgłoszenia. Należy ją wydrukować, podpisać i zeskanować a następnie wysłać na adres: menedzerkulturypl@gmail.com. Szczegółowe instrukcje znajdują się w formularzach.

Linki do formularzy zgłoszeniowych

“Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?” – Warszawa – 4 listopada (poniedziałek) 2019 r.

“Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?” – Warszawa – 5 listopada (wtorek) 2019 r.

“Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?” – Wrocław – 8 listopada (piątek) 2019 r.

Jeśli chcesz zorganizować szkolenie zamknięte dla Twojej instytucji zadzwoń – 603803614 lub wyślij wiadomość – menedzerkulturypl@gmail.com
Prowadzący szkolenia: Paweł Kamiński

Doświadczony menedżer i animator kultury. Dyrektor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu.
Uczestniczy w różnorodnych projektach w obszarze kultury. Jest koordynatorem Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk. Od 2013 r. jest animatorem/ekspertem udzielającym wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury.
W latach 2017, 2018 i 2019 był członkiem komitetu sterującego programu Kultura Dostępna. W 2019 roku był członkiem komitetu sterującego programu Kultura - Interwencje.
W zakresie programów dotacyjnych MKiDN przeszkolił już kilkaset osób, zarówno podczas szkoleń otwartych, jak zamkniętych, realizowanych na zlecenie dużych instytucji kultury i uczelni wyższych.
Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Jest autorem książki pt. „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”. Pisze doktorat z ekonomii na temat roli lokalnych instytucji kultury w budowaniu kapitału społecznego (otwarty przewód doktorski). Jest również autorem różnorodnych szkoleń dla kadr instytucji kultury.

One thought on “Szkolenia: Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych MKiDN?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.