Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz ogłosiła konkurs na stanowisko Dyrektora Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie.

Wśród wymagań stawianych kandydatom są między innymi wykształcenie wyższe, przynajmniej 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem, doświadczenie przy realizacji projektów kulturalnych lub pracy w instytucjach kultury oraz znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury i finansów publicznych.

Kandydaci na stanowisko Dyrektora oprócz złożenia wymaganych dokumentów, zobowiązani są do pisemnego opracowania autorskiej koncepcji programowej i organizacyjnej Teatru Ateneum. Koncepcja powinna wpisywać się w strategiczne dokumenty Miasta Stołecznego Warszawy (ze szczególnym zwróceniem uwagi na program Miasto kultury i obywateli. Program rozwoju kultury w Warszawie do roku 2020. Założenia oraz Warszawski Program Edukacji Kulturalnej 2015-2020, a także na Społeczną Strategię Warszawy – strategię rozwiązywania problemów społecznych na lata 2009-2020).

W przypadku wyboru przez komisję kandydata, jego koncepcja, zgodnie z zapisami ustawy, będzie załącznikiem do umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności instytucji kultury.

Oferty można składać do dnia 22 lutego 2017 r.

Konkurs na dyrektora Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie

Fot. kulturalna.warszawa.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.