W stolicy Dolnego Śląska zostanie wybrana Wrocławska Rada Kultury. Na osiem miejsc w radzie zgłosiło się 58 kandydatów.

20 marca 2020 r. we Wrocławiu odbędzie się Wrocławski Kongres Kultury. Historycznie będzie to drugi kongres, bo pierwszy, zwołany spontanicznie przez aktywistów miejskich, odbył się w 2016 r. Tegoroczny jest efektem współpracy środowiska kultury – społeczników oraz instytucji kultury z miastem i elementem miejskiej strategii kultury. Kongres ma wybrać Wrocławską Radę Kultury a właściwie większą część jej składu. Rada ma pełnić funkcję doradczo-konsultacyjną przy Prezydencie Wrocławia. Rada będzie się składać z 15 osób: pięciu przedstawicieli Prezydenta, dwóch wytypowanych przez wrocławskie instytucje kultury oraz ośmiu osób wybranych podczas Wrocławskiego Kongresu Kultury.

Do Rady mógł kandydować praktycznie każdy, kto zadeklarował związek z wrocławską kulturą oraz przedstawił minimum jedną rekomendację. W efekcie na osiem miejsc w Radzie zgłosiło się 58 kandydatów. Ostateczna liczba wynosi 57, bo jedna osoba zrezygnowała z kandydowania. Listę kandydatów można zobaczyć na stronie Wrocławskiego Kongresu Kultury.

Równie dużym powodzeniem cieszył się udział we Wrocławskim Kongresie Kultury. Kongres odbędzie się w oddanym do użytku kilka miesięcy temu Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia. Obiekt posiada blisko 500 miejsc. Taki też był limit zgłoszeń na kongres. Został on wykorzystany w ciągu zaledwie kilku dni.

Brak miejsc na kongres nie oznacza jednak zamknięcia listy osób uprawnionych do głosowania. Nadal możliwa jest rejestracja na listę wyborców i oddanie głosu podczas kongresu. Głosować mogą osoby pełnoletnie, które posiadają centrum aktywności życiowej w Gminie Wrocław i są przedstawicielami lub uczestnikami wrocławskiego środowiska kulturalnego.

Szczegółowe informacje o Wrocławskim Kongresie Kultury oraz sposobie rejestracji i głosowania dostępne są na stronie wydarzenia.

Wrocławski Kongres Kultury – strona główna wydarzenia

Wrocławski Kongres Kultury – kandydaci do Wrocławskiej Rady Kultury

Wrocławski Kongres Kultury – informacja o sposobie głosowania

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.