Akademia Menedżerów Muzycznych, szkoła biznesu muzycznego, która już od prawie dekady kształci polską branżę, rozpoczyna właśnie rekrutację do 16. edycji. Organizatorzy zapowiadają małe, ale znaczące zmiany w programie oraz jak zwykle bardzo dużo wiedzy i jeszcze więcej praktyk.

Zapowiedziane wcześniej zmiany są dwie. Pierwsza z nich to powrót do tematu cyfryzacji w muzyce, który oczywiście przewijał się na innych zajęciach, jednak teraz będzie szczegółowo omawiany pod każdym kątem, choćby dystrybucji, streamingu, sprzedaży, prowizji itp. Te zajęcia prowadzi niezwykle doświadczona w tym temacie Agnieszka Gos z Agora Digital, która również ma za sobą pracę w innym agregatorze, Independent Digital. Druga zmiana to włączenie do programu autorskiego wykładu Piotra Kabaja. To ważna postać w historii polskiego przemysłu muzycznego, przez wiele lat głównodowodzący Pomatonu, EMI i Warner Music na Europę Środkowo-Wschodnią, obecnie prezes IMS Sensory oraz członek zarządu Music Export Poland. Piotr Kabaj podzieli się swoim doświadczeniem ze studentami Akademii Menedżerów Muzycznych z zakresu zarządzania oraz funkcjonowania firmy fonograficznej.

Oprócz tego studenci Akademii mogą liczyć na dodatkowe atrakcje szkoły, przede wszystkim z zakresu praktyk.

– Właśnie zaczyna się sezon tras klubowych, po nim od razu przeskakujemy do sezonu festiwalowego. Uczestnicy i absolwenci Akademii będą mieli możliwość pracy przy wszystkich najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Polsce. Wybieramy też te bardziej niszowe, ale równie ważne… chodzi o to, żeby nasi ludzie mogli nauczyć się jak najwięcej w praktyce. Przewidzieliśmy też praktyki w różnych innych ciekawych miejscach, choć w agencjach managementowych. Niedługi ogłosimy konkrety – mówi Przemek Kubajewski, dyrektor AMM.

Szesnasta edycja rozpoczyna się w lutym 2020, kończy w styczniu 2021. W ciągu tego czasu odbędzie się 10 dwudniowych (weekendowych) zjazdów. Zapisywać można się już od teraz. Kontakt do zapisu to info@akademiamm.pl oraz numer telefonu 570 026 866. Można też nawiązać kontakt z Akademią za pośrednictwem strony www.akademiamm.pl.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.