Ruszyły konsultacje Założeń Programu współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z organizacjami pozarządowymi.

Dokument „Założenia Programu współpracy MKiDN z organizacjami pozarządowymi” powstał w ramach projektu pt. „Programy dla zmiany – partycypacyjne tworzenie programów współpracy z organizacjami pozarządowymi na szczeblu centralnym” realizowanego przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych (OFOP). Założenia powstały w wyniku prac powołanego w ramach projektu Zespołu Konsultacyjnego, w skład którego weszli przedstawiciele organizacji pozarządowych i MKiDN.

Publiczne konsultacje założeń mają one zapewnić ich doprecyzowanie, weryfikację potrzeb oraz włączenie do dokumentu rozwiązań i zgłaszanych uwag. Konsultować program mogą organizacje pozarządowe przez swoich przedstawicieli i osoby związane sektorem pozarządowym.

Konsultowany dokument składa się z dwóch części tj. tekstu Założeń do programu współpracy oraz formularza konsultacyjnego składającego się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Odpowiedzi na pytania należy udzielać poprzez portal stacja-konsultacja.pl lub przez wysłanie ich na adres: konsultacje@ofop.eu.

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytania warto zapoznać się diagnozą potrzeb i oczekiwań dotyczących form i zakresu współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z organizacjami pozarządowymi, przeprowadzoną przed rozpoczęciem prac nad Założeniami.

Konsultacje trwają do 18 września.

Konsultacje Założeń Programu współpracy MKiDN z organizacjami pozarządowymi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.