Gotowy jest regulamin konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) w 2016 r. Wkrótce ruszy nabór wniosków. Instytucje kultury nie mogą składać wniosków w programie, ale mogą być partnerami organizacji pozarządowych.

Celem głównym Programu FIO jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. Realizacja programu ma umożliwić obywatelom angażowanie się w różnorodne działania na rzecz innych, swoich wspólnot oraz w tworzenie, realizację i monitoring polityk publicznych.

O dotacje z FIO mogą się ubiegać:  różnorodne organizacje pozarządowe, związki wyznaniowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne a także spółki kapitałowe, które nie działają w celu osiągnięcia zysku.

Dotacje mogą wynieść od 10 do 100 tys. zł w przypadku projektów jednorocznych oraz od 20 do 200 tys. zł w przypadku projektów dwuletnich.

Nabór w priorytecie 3. „Aktywni obywatele” oraz Priorytecie 4. „Silne organizacje pozarządowe” ma ruszyć 1 września. Ogłoszenie naboru w Priorytecie 2. „Aktywne społeczeństwo” planowane jest na grudzień 2015 r.

Szczegóły dostępne są na stronie Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.