Zarząd Województwa Dolnośląskiego pod przewodnictwem Cezarego Przybylskiego chce odwołać dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Przeciwko odwołaniu protestują pracownicy OKiS i inni przedstawiciele dolnośląskiej kultury.

Uchwała o zamiarze odwołania ze stanowiska dyrektora Piotra Borkowskiego nosi datę 17 lipca. Ale światło dzienne ujrzała dopiero 29 lipca po publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej sprawozdania z posiedzenia Zarządu Województwa. Uchwała w zresztą nie była przedmiotem obrad Zarządu, ponieważ została podjęta w tzw. trybie obiegowym.

Przeciwko odwołaniu Piotra Borkowskiego protestują pracownicy OKiS, którzy opublikowali na stronie instytucji list otwarty pod którym podpisało się również 11 innych osób – działaczy kultury i dyrektorów innych instytucji.

Sprawa odbiła się również szerokim echem w dolnośląskich mediach. O sprawie jako pierwsze informowało Radio Wrocław. Artykuły na ten temat ukazały się również w serwisach internetowych „Gazety Wyborczej” i „Gazety Wrocławskiej”.

Na fot. Piotr Borkowski (z lewej) odbierający nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury w kwietniu 2014 r.
(fot. okis.pl)

 

Przeczytaj również – „Zdanie odrębne w sprawie wrocławskiego OKiS-u”

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.