Trwa nabór do programu „Wspólnie dla dziedzictwa 2018” Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Pula pieniędzy wynosi 1 mln zł.

Głównym celem programu jest tworzenie warunków do zrównoważonej ochrony dziedzictwa kulturowego i wykorzystania jego wartości dla rozwoju społecznego obecnych i przyszłych pokoleń Polaków.

Program ma dwa cele strategiczne. Pierwszy to wzrost społecznego zaangażowania w identyfikację dziedzictwa i w system opieki nad zabytkami, osiągany we współpracy z organizacjami pozarządowymi, lokalnymi samorządami, służbami konserwatorskimi i wolontariuszami. Drugi dotyczy wzrostu świadomości społecznej w zakresie roli i wartości dziedzictwa kulturowego poprzez pozyskiwanie, gromadzenie i upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa, jego znaczenia i wartości z nim związanych, umożliwiający tworzenie pozytywnej emocjonalnej więzi pomiędzy społecznościami lokalnymi a dziedzictwem kulturowym.

W ramach można ubiegać się o dofinansowanie projektów w dwóch kategoriach zadań:

  • „Wolontariat dla dziedzictwa” – zadania polegające na włączeniu wolontariuszy w proces identyfikowania, dokumentowania i zachowania we właściwym stanie dziedzictwa kulturowego;
  • „Upowszechnianie dziedzictwa” – zadania polegające na identyfikowaniu, badaniu i dokumentowaniu lokalnego dziedzictwa, a także szerokim społecznym upowszechnianiu i promowaniu wiedzy na jego temat.

O dofinansowanie w ramach Programu mogą ubiegać się wyłącznie organizacje pozarządowe. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 15 tys. zł a maksymalna 100 tys. zł.

Wnioski można składać do 18 maja 2018 r. do godziny 15.59 za pomocą platformy WITKAC.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.