Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił konkurs stypendialny na 2019 rok. Termin naboru upływa znacznie wcześniej niż w poprzednich latach.

Stypendia są przyznawane w dwóch kategoriach: stypendia twórcze, w sześciu dziedzinach (literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, opieka nad zabytkami, twórczość ludowa) oraz stypendia na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury, w dwóch dziedzinach (animacja i edukacja kulturalna, zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury).

Wysokość stypendium wynosi 3,5 tys. zł brutto miesięcznie. Można je otrzymać maksymalnie na rok. W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby fizyczne zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami, ubiegające się o stypendium na realizację określonego przedsięwzięcia. O stypendia nie mogą się ubiegać studenci oraz osoby, które były stypendystami Ministra w ciągu ostatnich dwóch lat.

Termin naboru upływa 20 września 2018 r. Wnioski należy składać poprzez system EBOI. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2019

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.