Fundacja Ochrony Krajobrazu zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji poświęconej zarządzaniu dziedzictwem kulturowym. Trwa rejestracja uczestników. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Fundacja Ochrony Krajobrazu zaprasza do wzięcia udziału w konferencji online zamykającej projekt ForHeritage. Konferencja pt. “Główne wyzwania i możliwe rozwiązania dla zrównoważonego zarządzania dziedzictwem kulturowym”, która odbędzie się 12 maja (czwartek) 2022 r. w godz. 10:00 – 12:15 na platformie Zoom. Program konferencji składa się z dwóch sesji. Podczas pierwszej przedstawione zostaną doświadczenia z następujących międzynarodowych projektów:

  • ForHeritage – Excellence in heritage management in central Europe
  • MOMAr – Models of Management for Singular Rural Heritage
  • CLIC – Circular models Leveraging Investments in CH adaptive reuse
  • Open Heritage – Organizing, Promoting and ENabling HEritage Reuse
  • SoPHIA – Social Platform for Holistic Impact Heritage Assessment
  • Cultural Heritage in Action – Sharing solutions in European cities and regions
  • BE.CULTOUR – Beyond CULtural TOURism

Podczas drugiej części konferencji uczestnicy będą mieli okazję, aby zapoznać się z zaleceniami i wskazówkami dotyczącymi nowego programowania na okres 2021-2027. Głos zabiorą przedstawiciele instytucji europejskich takich jak: Komisja Europejska, Europejska Agenda Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury, Instytut Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz programy Interreg Europa Środkowa i Interreg Europa.

Zachęcamy do rejestracji i uczestnictwa w wydarzeniu, a także do zapoznania się z szczegółowym programem konferencji. Rejestracja trwa do 6 maja 2022 r.

 

 

 

 

 

 

Fot. ilustracyjna (pixabay.com)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.