Rusza rekrutacja do drugiej edycji projektu szkoleniowego skierowanego do domów, ośrodków i centrów kultury.

„Zaproś nas do siebie!” to projekt Narodowego Centrum Kultury skierowany do domów, ośrodków i centrów kultury z całej Polski (wpisanych do Rejestru Instytucji Kultury). Jego założenia wynikają z potrzeby podnoszenia kompetencji pracowników sektora kultury nie tylko na poziomie centralnym, ale przede wszystkim w regionach.

W ramach projektu instytucje działające lokalnie będą zdefiniowały potrzeby szkoleniowe zarówno wewnątrz swojej placówki, jak i wśród partnerów, również tych potencjalnych. Organizatorowi projektu zależy na tym, aby do udziału zgłosiły się takie instytucje, które są nastawione na pracę, której wymagało będzie określenie potrzeb i późniejsza, szersza diagnoza pozwalająca na zdefiniowanie konkretnych problemów i dopasowanie działań szkoleniowych.

Rekrutacja Lokalnych partnerów trwa od 27 kwietnia do 11 maja. Wyłonionych zostanie w niej 9 lokalnych partnerów – ośrodki koordynujące szkolenia, które we współpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizują trzy szkolenia w swoim regionie.

Na etapie rekrutacji, chętne do udziału w projekcie ośrodki, wybiorą jedną z dwóch ścieżek szkoleniowych – ścieżkę wewnętrznego rozwoju instytucji (w tej ścieżce szkolenia przeznaczone są tylko dla jej pracowników) lub ścieżkę tematyczną, w której nacisk położony jest na współpracę z wybranymi przez ośrodek lokalnymi partnerami (w tej ścieżce udział w szkoleniu mogą wziąć pracownicy i członkowie wszystkich instytucji i organizacji działających w sektorze kultury w danym regionie).

Ogłoszenie wyników nastąpi 13 maja. Lokalni koordynatorzy projektu z wytypowanych ośrodków partnerskich wezmą udział w trzydniowym spotkaniu w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach (30.05 – 1.06).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Zaproś nas do siebie! – rekrutacja

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.