Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu dla pracowników instytucji kultury i jednostek samorządu terytorialnego.

Fundacja Ochrony Krajobrazu wspólnie z Fundacją MenedżerKultury.pl mają przyjemność zaprosić na warsztaty online. Podczas warsztatów szczegółowo omówione zostaną 3 narzędzia opracowane w ramach projektu “ForHeritage: Doskonałość w zarządzaniu dziedzictwem kulturowym w Europie Środkowej”:

  • Jak zaangażować społeczność? Dobre, czyli uczestniczące zarządzanie dziedzictwem kulturowym
  • Dobre praktyki dotyczące rewitalizacji dziedzictwa kulturowego
  • Instrumenty finansowe oraz innowacyjne schematy finansowania w sektorze dziedzictwa kulturowego

Webinarium odbędzie się 28 kwietnia (czwartek) 2022 r. w godz. 10.00 – 13.00 na platformie Zoom.

Zapoznaj się ze szczegółowym programem webinaru w formacie pdf – kliknij!

Celem webinarium jest omówienie skutecznych rozwiązań w sektorze dziedzictwa kulturowego. Spotkanie przybliży uczestnikom szanse i możliwości płynące z wykorzystania wspomnianych narzędzi, a także poszerzy kompetencje w zakresie zarządzania dziedzictwem kulturowy.

Spotkanie organizowane przez Fundację MenedżerKultury.pl poprowadzi Iwona Solisz, zabytkoznawczyni i ekspertka w obszarze dziedzictwa kulturowego wsi oraz ochrony krajobrazu kulturowego. Szkolenie będzie miało charakter praktyczny. Przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z prelegentką, dyskusja, case-study, a także ćwiczenia w grupach.

Aby się zarejestrować kliknij w poniższy link lub w obrazek:

Webinarium „Zarządzanie dziedzictwem kulturowym” – formularz rejestracyjny (rejestracja bezpłatna)

 

 

 

 

 

 

 

 

Zarejestrowane osoby otrzymają link do spotkania na platformie Zoom na adres e-mail wskazany w formularzu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: kontakt@krajobraz.edu.pl.

Zapraszamy w szczególności pracowników organizacji publicznych, jednostek samorządu terytorialnego lub jednostek organizacyjnych samorządu w Polsce działających w sektorze kultury lub dziedzictwa kulturowego.

Prowadząca: Iwona Solisz

Zabytkoznawczyni, w latach 2008 -2017 wojewódzki konserwator zabytków w Opolu. Ekspertka w obszarze dziedzictwa kulturowego wsi oraz ochrony krajobrazu kulturowego, obecnie rzeczoznawca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie urbanistyka, krajobraz kulturowy. Autorka publikacji poświęconych zabytkom i zasadom ich ochrony, w tym jako członkini zespołu redakcyjnego Portalu wiedzy o zarządzaniu dziedzictwem w gminach (www.samorzad.nid.pl). Wielokrotna ekspertka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oceniająca programy i konkursy realizowane m.in. przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Członkini stowarzyszeń: Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków (obecnie prezeska Opolskiego Oddziału SKZ).

Na fot. Zamek Leśnicki we Wrocławiu, siedziba Centrum Kultury Zamek (fot. Paweł Kamiński) – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.