Dzisiaj rusza tegoroczny nabór do konkursu dotacyjnego „Fundacja PZU z Kulturą”. Mogą w nim wziąć udział organizacje pozarządowe i uczniowskie kluby sportowe.

Celem Konkursu jest zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dzieciom i młodzieży szkolnej z obszarów wiejskich i małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), w szczególności do tzw. kultury wysokiej oraz zwiększenie ich wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego, na poziomie lokalnym lub ogólnopolskim. Wsparcie można otrzymać na organizację interesujących i rozwijających wyjazdów połączonych z wizytami w instytucjach kultury, tj. muzeach, teatrach, operach, galeria itp. i towarzyszących im cyklicznym warsztatom edukacyjnym.

W ramach konkursu dofinansowane mogą być jedynie projekty trwające 6 miesięcy – od 1 października 2019 r. do 31 marca 2020 r. Wysokość wnioskowanej dotacji nie może przekroczyć 15 tys. zł. Wymagany jest minimalny wkład własny finansowy w dotowany projekt w wysokości minimum 10 proc. wartości dotacji.

Nabór trwa do 30 sierpnia 2019 r. Ogłoszenie wyników ma nastąpić 20 września 2019 r. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Fundacji PZU.

Fundacja PZU z Kulturą – regulamin

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.