Trwa nabór do trzeciej edycji konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Banku Zachodniego WBK i Banku Zachodniego WBK. Pula grantów wynosi pół miliona złotych!

W konkursie może wziąć udział każdy. Wystarczy kreatywny i konkretny pomysł na zmianę w swojej okolicy, który zostanie zgłoszony za pośrednictwem dowolnej fundacji, stowarzyszenia lub pozarządowej organizacji społecznej, ale także szkoły, domu kultury, czy też innej instytucji samorządowej.

Do wygrania będzie 100 grantów, którymi organizatorzy konkursu chcą wesprzeć najbardziej perspektywiczne cele. Fundacja Banku Zachodniego WBK wesprze realizację 20 najlepszych inicjatyw lokalnych kwotą 8.000 zł, 23 projekty otrzymają wsparcie po 6.000 zł, 31 projektów po 4.000 zł i 26 po 3.000 zł.

Program „Tu mieszkam, tu zmieniam” zakłada integrację środowisk lokalnych, które łączą wspólne cele. – Stawiamy na promowanie działań na rzecz ochrony środowiska, tworzenia zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego, nastawionego na integrację pokoleniową i więź lokalną – deklarują organizatorzy konkursu. Jak podkreślają hasło konkursu zawiera w sobie wszystkie cechy społeczeństwa obywatelskiego. Promuje usprawnienie życia w lokalnych społecznościach, które w realny i rzeczywisty sposób wpływają na jego poprawę.

Fundacja Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK od lat angażuje się w działania związane ze wsparciem oddolnych inicjatyw. Poprzednie edycje „Tu mieszkam, tu zmieniam”, poniosły za sobą szereg pozytywnych zmian. Dofinansowano powstanie czy też modernizację placów zabaw, dworców, bibliotek jak również miejsc pamięci.

Projekty można zgłaszać do 30 września 2017 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie fundacji.

Nabór wniosków do konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.