Dyskusje, warsztaty, prezentacje, działania artystyczne a także debata oksfordzka – to wszystko czeka na uczestników IV NieKongresu Animatorów Kultury, który odbędzie się w pierwszych dniach lipca w Lublinie. Wkrótce rusza rejestracja uczestników.

NieKongres jest najważniejszym spotkaniem środowisk animatorów kultury w Polsce. W Lublinie pojawią się praktycy i teoretycy animacji kultury działający w instytucjach, organizacjach pozarządowych, na uczelniach oraz w sektorze prywatnym z całej Polski.

Tegoroczny NieKongres odbędzie się w Lubinie w dniach 1-3 lipca. Wydarzenie pierwotnie planowano na czerwiec 2020 r., ale zostało odwołanie w związku z pandemią COVID-10. Rejestracja uczestników ma ruszyć we wtorek 15 czerwca w południe.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą rozmawiać o animacji kultury po pandemii, przyszłości zawodu animatora, uprawiania animacji kultury w szerokim kontekście społecznym. Chcemy się zebrać, poznać, porozmawiać. Planowane są dynamiczne sesje dyskusyjne, praca w grupach roboczych, warsztaty, prezentacje i wizyty studyjne. Odbędą się również NieTargi Grantodawców.

NieKongres jest skierowany do tych, którzy szukają przestrzeni do dyskusji i refleksji na temat animacji kultury oraz chcą podjąć współpracę na rzecz jej rozwoju w Polsce. Do udziału zapraszamy zatem zarówno praktyków, jak i teoretyków animacji, pracujących „na własną rękę” lub zatrudnionych w instytucjach kultury, animatorów z trzeciego sektora oraz edukatorów i pedagogów.

Organizatorem jest Centrum Kultury w Lubinie we współpracy z Forum Kraków oraz partnerami.

Na fot. II NieKongres Animatorów Kultury w Lubiążu na Dolnym Śląsku w 2016 r. (fot. Paweł Kamiński)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.