Trwa nabór projektów na organizowaną przez Narodowe Centrum Kultury Ogólnopolską Giełdę Projektów 2016, która odbędzie się w grudniu w Lublinie.

Tegoroczna Ogólnopolska Giełda Projektów 2016 odbędzie się w dniach 12-13 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie pod hasłem „animacja + generacje”.Temat przewodni został wybrany w otwartym głosowaniu internautów.
Do naboru mogą być zgłaszane działania kulturalne i projekty animacyjne związane z tematem „animacja + generacje”, w szczególności oparte o ideę współpracy międzypokoleniowej; odkrywające i wykorzystujące potencjał (wiedzę, umiejętności, doświadczenie) różnych grup wiekowych w celu budowania wspólnoty, wzmacniania więzi i dialogu międzypokoleniowego.

Promowane będą projekty istotne dla podtrzymywania lokalnego dziedzictwa i tradycji, odkrywania swojej historii i korzeni, twórczo angażujące uczestników; oparte na międzypokoleniowej wymianie doświadczeń, wiedzy, umiejętności, pasji i zainteresowań, a także inspirujące do włączenia się w wolontariat.

Autorzy 20 wybranych projektów będą mogli zaprezentować je animatorom z całej Polski pierwszego dnia wydarzenia w dwóch etapach: krótkiej prezentacji na scenie oraz podczas rozmów stolikowych. Ponadto opisy projektów znajdą się również w publikacji z serii „Edukacja + Animacja”. Aby lepiej przygotować się do spotkania, autorzy wybranych projektów mogą wziąć też udział w bezpłatnym szkoleniu z wystąpień publicznych w dniach 16-18 listopada w Radziejowicach.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 12 października 2016 roku. Szczegóły dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Ogólnopolska Giełda Projektów – zgłoszenia

Na fot. Ogólnopolska Giełda Projektów w 2014 r. w Teatrze Capitol we Wrocławiu

(Fot. Paweł Kamiński)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.