Tylko do soboty 20 sierpnia można zgłaszać tematy na Kongresu Kultury 2016.

W dniach 7-9 października 2016 r. w Warszawie odbędzie się Kongres Kultury 2016. Organizatorzy wydarzenia zadeklarowali odejście od hierarchicznego modelu odgórnie planowanych wykładów czy prezentacji położenie nacisku na oddolne wypracowywanie tematów i problemów wymagających kongresowej debaty.

Z tego powodu temat do dyskusji podczas Kongresu może zgłosić każdy. Do tej pory zgłoszono blisko 200 tematów. O tym, które tematy znajdą się w programie kongresu, ma zdecydować otwarte głosowanie.

W razie wyboru propozycji, zgłaszający będzie odpowiedzialny za przygotowanie i poprowadzenie grupy dyskutującej na zaproponowany temat. Prace grup roboczych rozpoczną się we wrześniu, ich kulminacją będzie 2-godzinna dyskusja podczas kongresu.

Tematy można zgłaszać jeszcze do jutra. Aby to zrobić należy zarejestrować swój udział w Kongresie na stronie rejestracja.kongreskultury2016.pl oraz zgłosić zagadnienie lub problem, który zdaniem zgłaszającego powinien stać się tematem obrad Kongresu. Każdy uczestnik może zgłosić jeden temat do dyskusji.

Fot. – Kongres Kultury w 2009 r./Fot. www.kongreskultury.pl/Tomasz Żurek/Inimage/

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.