W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego powstał nowy departament.

Od 1 sierpnia w Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma nową komórkę organizacyjną. Minister Piotr Gliński podpisał zarządzenie w sprawie ustalenia regulaminu organizacyjnego Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W nowej strukturze organizacyjnej znalazł się nowy Departament Dziedzictwa Kulturowego Za Granicą i Strat Wojennych.

Nowy departament ma się zajmować m. in. dokumentowaniem strat wojennych i restytucją dóbr kultury, a także ewidencjonowaniem dóbr kultury związanych z Polską, a znajdujących się za granicą w wyniku zmian w przynależności państwowej oraz dokumentowaniem poloników o szczególnym znaczeniu dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Dotychczas w Ministerstwie funkcjonował jedynie Wydział Strat Wojennych, który wchodził w skład Departamentu Dziedzictwa Kulturowego.

 

Na fot. – obraz “Bociany na moczarach”  zaginął w nieznanych okolicznościach podczas II wojny światowej. W bazie dzieł utraconych Wydziału Strat Wojennych został opisany pod numerem 62665 jako jeden z 50 zaginionych dzieł autorstwa Józefa Chełmońskiego (http://dzielautracone.gov.pl/)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.