Znany bloger rozda 500 egzemplarzy swojej bestsellerowej książki bibliotekom publicznym. Uzasadnienie tego gestu rzuca na kolana!

Michał Szafrański jest jednym z najbardziej znanych polskich blogerów. Jego blog jakoszczedzacpieniadze.pl miesięcznie odwiedza blisko 300 tys. użytkowników. Bloger właśnie wydał swoją pierwszą książkę pt. „Finansowy ninja”. Książka została wydana w formule self publishing. Do tej pory sprzedała się w ponad 11 tys. egzemplarzy i przyniosła autorowi przychód przekraczający 1 mln zł. Osiągnięciem tym Michał Szafrański wprawił w osłupienie zarówno polską blogosferę, jak i wydawców książek.

Bloger ogłosił właśnie, że w ramach własnej inicjatywy “Biblioteka 500+” przekaże bezpłatnie co najmniej 500 egzemplarzy swojej książki bibliotekom publicznym. Dzięki temu każdy, kogo nie stać na zakup kosztującej 69,90 zł książki, będzie mógł ją legalnie wypożyczyć z biblioteki. Uzasadnienie tego wyjątkowego gestu rzuca na kolana.

– Dlaczego to robię? Bo uważam, że mnie stać, zarobiłem wystarczająco dużo i uważam to za dobry sposób zapewnienia szerokiego dostępu do “Finansowego ninja”. Jednocześnie wytrącam w ten sposób wszystkie argumenty osobom, które próbują uzasadnić piractwo rzekomo wysoką ceną książki. Dla jasności: nie ma usprawiedliwienia dla kradzieży książki – pisze Michał Szafrański.

Jak dodaje bloger, ma nadzieję, że ta inicjatywa będzie dobrym przykładem i że znajdą się także inni wydawcy, którzy w ten sposób przyczyniać się będą do wyrównywania szans na legalny dostęp do książek dla tych, których na nie nie stać. Szacun!

Darmowe książki trafią do lokalnych bibliotek wskazanych przez czytelników bloga Michała Szafrańskiego. Wskazać bibliotekę może każdy. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz.

fot. finansowyninja.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.