Marek Mutor zrezygnował ze stanowiska dyrektora Narodowego Centrum Kultury. Wiemy kto go zastąpi.

– 10 sierpnia 2016 roku Marek Mutor zrezygnował ze stanowiska dyrektora Narodowego Centrum Kultury. Rezygnacja jest motywowana względami osobistymi – informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Marek Mutor kierował NCK od lutego, kiedy to zastąpił na stanowisku Krzysztofa Dudka. Jak informuje Ministerstwo złożył rezygnację z powodów osobistych. Zamierza wrócić do pracy w Ośrodku „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu, instytucji wspólnie prowadzonej przez MKiDN oraz samorząd wrocławski, aby realizować projekt budowy sieci instytucji zajmujących się historią ziem zachodnich i północnych oraz rozwijać działalność nowo powstałego Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Równocześnie Marek Mutor pozostaje członkiem ministerialnego zespołu ds. przygotowania obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński zamierza powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora NCK Elizie Dzwonkiewicz, która od marca jest jednym z zastępców dyrektora NCK.

Jak już informowaliśmy Eliza Dzwonkiewicz była w przeszłości Prezesem Zarządu Fundacji Banku Zachodniego WBK SA. W latach 2006-2009 była Członkiem Zarządu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. W latach 2002-2005 była członkiem zespołu weryfikacyjnego Indeksu Represjonowanych Fundacji Ośrodka KARTA, w latach 2006-2007 była pełnomocnikiem Prezydenta m. st. Warszawy ds. Współpracy z organizacjami kombatanckimi. Zasiadała w Radzie Programowej TV Polonia z rekomendacji Klubu Parlamentarnego PiS.

Historia zmian w NCK:

Narodowe Centrum Kultury będzie miało nowego dyrektora

Nowy dyrektor Narodowego Centrum Kultury powołany

Zmiany w Narodowym Centrum Kultury

Kolejne zmiany w Narodowym Centrum Kultury

 

Fot. Marcin Oliva-Soto

One thought on “Kolejna zmiana w Narodowym Centrum Kultury

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.