Wybierasz się na Światowy Kongres IFLA we Wrocławiu, ale przeraża Cię wysokość opłaty konferencyjnej? Możesz wygrać stypendium na pokrycie kosztów uczestnictwa w wys. 3.000 zł.

Zgodnie z naszą zapowiedzią, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ufunduje 100 stypendiów konferencyjnych po 3.000 zł brutto w związku z organizowanym w dniach 19-25 sierpnia 2017 r. we Wrocławiu Światowym Kongresem Bibliotek i Informacji IFLA. Stypendia przeznaczone są na pokrycie opłaty konferencyjnej obejmującej pełne, 7-dniowe uczestnictwo w Kongresie IFLA.

O stypendia ubiegać się mogą bibliotekarze Biblioteki Narodowej oraz bibliotekarze bibliotek publicznych stanowiących samorządowe instytucje kultury lub innych samorządowych instytucji kultury, posiadających w strukturze biblioteki publiczne. Preferowane będą osoby, które są pracownikami bibliotek publicznych w gminach do 100 tys. mieszkańców.

Żeby zdobyć stypendium trzeba uzasadnić konieczność uczestnictwa w Kongresie w kontekście własnego rozwoju zawodowego. Należy również wykazać się dotychczasowymi osiągnięciami oraz udziałem w innych międzynarodowych konferencjach. Ważnym kryterium jest również komunikatywna znajomość jednego z języków konferencji, tj. angielskiego, francuskiego, arabskiego, rosyjskiego, chińskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego.

Termin składania wniosków rozpocznie się 2 stycznia i trwać będzie do 31 stycznia 2017 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stypendia konferencyjne dla bibliotekarzy bibliotek publicznych – IFLA, Wrocław 2017

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.