Trwa rekrutacja na ostatnie w tym roku szkolenia z pisania wniosków do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty odbędą się w grudniu w dwóch lokalizacjach.

Pierwsza edycja warsztatów pisania wniosków do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się w pierwszych dniach listopada w Opolu, Wrocławiu (na fot.) i Swarzędzu. Łączna frekwencja na szkoleniach sięgnęła ok. 80 osób.

Kolejne, ostatnie już w tym roku, warsztaty zaplanowano na 8 grudnia w Chorzowie oraz 12 grudnia w Warszawie.

Orientacyjny program warsztatów:

  • Po co i dlaczego piszemy wnioski do programów dotacyjnych?
  • Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ich budżety
  • Nowe programy MKiDN
  • Programy finansowane przez MKiDN realizowane przez państwowe instytucje kultury
  • Jak przebiega procedura oceny wniosków w programach MKiDN?
  • Jak napisać wniosek tak, żeby trafiał w kryteria?
  • Inne źródła finansowania projektów kulturalnych, w tym dotacje finansowane przez podmioty niepubliczne
  • Indywidualne konsultacje projektów!

Opłata za udział w szkoleniu wynosi 300 zł + VAT, tj. 369 zł brutto w przypadku szkolenia w Chorzowie oraz 325 zł + VAT, tj. 399,75 zł w przypadku szkolenia w Warszawie (instytucje publiczne mogą skorzystać ze zwolnienia z VAT).

Uczestnicy oprócz udziału w zajęciach otrzymają materiały szkoleniowe, poczęstunek, przerwy kawowe oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Żeby zgłosić się na szkolenie należy wypełnić elektroniczny formularz. Po wypełnieniu formularza zgłaszający otrzymają wiadomość e-mail zawierający treść zgłoszenia. Należy ją wydrukować, podpisać i zeskanować a następnie wysłać na adres: menedzerkulturypl@gmail.com. Szczegółowe instrukcje znajdują się w formularzu.

Warsztaty pisania wniosków – formularz rejestracyjny

Prowadzący warsztaty: Paweł Kamiński

Doświadczony menedżer i animator kultury. W przeszłości dziennikarz i samorządowiec. Dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej k. Wrocławia. Prezes Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury.

Uczestniczy w różnorodnych projektach w obszarze kultury, w tym m. in. jako animator/ekspert udzielający wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury oraz ekspert w projekcie Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku.

Był członkiem Zespołu Sterującego Programu Kultura Dostępna 2017. Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Jest autorem książki pt. „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.