Rusza rekrutacja na szkolenia z pisania wniosków do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapisz się już dzisiaj, bo liczba szkoleń i liczba dostępnych miejsc jest ograniczona!

Lada dzień ruszą nabory do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biorąc pod uwagę, że termin większości naborów do programów MKiDN mija 30 listopada, to idealny moment, żeby podnieść swoje umiejętności i dzięki temu stworzyć lepsze wnioski.

Szkolenia odbędą się we Wrocławiu i w Warszawie w dniach 5, 6 i 15 listopada, a więc w momencie, gdy powinny być znane będą już szczegóły naborów do poszczególnych programów.

Czego dowiesz się w trakcie szkolenia?

Orientacyjny program warsztatów przedstawia się następująco:

 • Po co i dlaczego piszemy wnioski do programów dotacyjnych?
 • Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 • Programy finansowane przez MKiDN realizowane przez państwowe instytucje kultury
 • Jak przebiega procedura oceny wniosków w programach MKiDN?
 • Jak napisać wniosek tak, żeby trafiał w kryteria?
 • Jak tworzyć budżet projektu?
 • Gdzie poza programami MKiDN można szukać źródeł finansowania projektów kulturalnych?
 • Indywidualne konsultacje projektów!

W trakcie otrzymasz sporą dawkę wiedzy. Oprócz tego weźmiesz udział w aktywnych warsztatach, które ułatwią stosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Upewnij się, czy szkolenie jest odpowiednie dla Ciebie?

Dbamy zarówno o jakość treści na portalu MenedżerKultury.pl, jak o jakość wiedzy przekazywanej podczas szkoleń. Mamy świadomość i doświadczenie, że trudno jest przygotować satysfakcjonujące szkolenie dla osób o bardzo zróżnicowanych potrzebach.

 • Jeśli do tej pory nie składałeś wniosków do programów dotacyjnych MKiDN lub składane przez Ciebie wnioski otrzymywały zajmowały odległe pozycje na liście rankingowej, to szkolenie na pewno jest dla Ciebie.
 • Jeśli Twoje wnioski były oceniane stosunkowo wysoko, ale nie kwalifikowały się do otrzymania dotacji również jesteś adresatem tego szkolenia.
 • Jeśli już kiedyś zdarzyło Ci się pozyskać dotację, ale większość Twoich wniosków „nie przechodzi” także powinieneś skorzystać z tego szkolenia.
 • Jeżeli masz znaczące doświadczenie w tworzeniu projektów i zdobyłeś więcej niż jedną dotację w ramach programów MKiDN możesz wziąć udział w szkoleniu, ale licz się z tym, że zdecydowana większość jego uczestników zwykle stanowią osoby o znacznie mniejszym doświadczeniu niż Twoje.

Jakie są warunki udziału w szkoleniu?

Koszt szkolenia wynosi 300 zł netto w przypadku szkolenia we Wrocławiu oraz 325 zł netto w przypadku szkolenia w Warszawie (możliwość zwolnienia z VAT w przypadku finansowania w całości lub w co najmniej 70 proc. ze środków publicznych). Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, poczęstunek, przerwy kawowe oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem formularzy elektronicznych – osobne formularze dla każdego ze szkoleń. Po wypełnieniu formularza zgłaszający otrzymają wiadomość e-mail zawierający treść zgłoszenia. Należy ją wydrukować, podpisać i zeskanować a następnie wysłać na adres: menedzerkulturypl@gmail.com. Szczegółowe instrukcje znajdują się w formularzu.

Formularze zgłoszeniowe na szkolenia pt. Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?

5 listopada 2018 – Wrocław – Ośrodek Działań Artystycznych Firlej

6 listopada 2018 – Warszawa – Centrum Szkoleniowe Żoliborz (brak miejsc)

15 listopada 2018 – Warszawa – Centrum Szkoleniowe Żoliborz

 

Prowadzący szkolenia: Paweł Kamiński

Doświadczony menedżer i animator kultury. W przeszłości dziennikarz i samorządowiec. Dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej k. Wrocławia. Prezes Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury.

Uczestniczy w różnorodnych projektach w obszarze kultury, w tym m. in. jako animator/ekspert udzielający wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury oraz ekspert w projekcie Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku. W latach 2017 i 2018 był członkiem komitetu sterującego Kultura Dostępna. 

W zakresie programów dotacyjnych MKiDN przeszkolił już ok. 250 osób, zarówno podczas szkoleń otwartych, jak zamkniętych, realizowanych na zlecenie dużych instytucji kultury i uczelni wyższych.

Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Jest autorem książki pt. „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”. Pisze doktorat z ekonomii na temat roli lokalnych instytucji kultury w budowaniu kapitału społecznego. Jest również autorem Szkolenia wspierającego dla nowych dyrektorów instytucji kultury, czyli „Zostać dyrektorem samorządowej instytucji kultury i przeżyć”, które odbyło się w listopadzie 2017 r. w ramach Kadry Kultury Narodowego Centrum Kultury.

Jeśli chcesz zorganizować szkolenie zamknięte dla Twojej instytucji zadzwoń – 603803614 lub wyślij wiadomość – menedzerkulturypl@gmail.com.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.