Narodowe Centrum Kultury uruchomiło rekrutację na nietypowe szkolenie dla dyrektorów samorządowych instytucji kultury, które odbędzie się w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.

Osoba, która zostaje dyrektorem domu, ośrodka lub centrum kultury często doznaje dysonansu poznawczego, gdy zderza się z realiami kierowania samorządową instytucją kultury. Zamiast zajmować się kulturą, musi zarządzać ludźmi, dopinać plan finansowy, a do tego pamiętać o… przeglądach technicznych świetlic oraz legalizacji gaśnic.

Dużym wyzwaniem jest też zwykle ułożenie relacji w organizatorem. Nie jest to łatwe, ponieważ funkcjonowanie samorządowych instytucji kultury, to materia dość płynna i słabo uregulowana przepisami. Jeśli chcesz poznać konkretne przypadki trudnych sytuacji, z którymi ktoś, gdzieś w Polsce, już się zmierzył oraz skonfrontować swoje doświadczenia, skorzystaj z zaproszenia do udziału w Szkoleniu wspierającym dla nowych dyrektorów instytucji kultury, czyli „Zostać dyrektorem samorządowej instytucji kultury i przeżyć”, które odbędzie się w dniach 24-26 listopada 2017 roku.

Szkolenie poprowadzi Paweł Kamiński, prezes Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury i autor książki „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”.

Rejestracja trwa do 8 listopada. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Zostać dyrektorem samorządowej instytucji kultury i przeżyć – rekrutacja na szkolenie

Fot. palacradziejowice.pl

2 thoughts on “Zostać dyrektorem… i przeżyć – nietypowe szkolenie NCK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.