W piątek 20 listopada wchodzi w życie nowelizacja ustawy o prawie autorskim, która przynosi kilka zmian ważnych dla instytucji kultury. Kancelaria Adwokacka LASSOTA I PARTNERZY we współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury organizują szkolenie poświęcone nowym przepisom.

Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną zmiany w zakresie tzw. małej i dużej noweli, w tym między innymi takie zagadnienia jak: dodatkowe uprawnienia artystów-wykonawców, zmiany w dozwolonym użytku, „public lending right”, nowy zakres prawa cytatu. Omówione zostaną również nowości w zakresie „quasi cytatów”, utworów osieroconych i korzystania z utworów niedostępnych w obrocie handlowym. Przedstawiony zostanie także rewolucyjny wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 23.04.2015 r. w zakresie karania za bezprawne korzystanie.

Szkolenie jest kierowane przede wszystkim do pracowników publicznych instytucji kultury, m.in. muzeów, archiwów, ośrodków dokumentacji, organizatorzy festiwali oraz pracownicy organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury.

Szkolenie odbędzie się 25 listopada 2015 r. w siedzibie Małopolskiego Instytutu Kultury przy ul. Karmelickiej 25 w Krakowie. Opłata za udział w szkoleniu wynosi 159 zł – w przypadku złożenia oświadczenia o finansowaniu szkolenia min. w 70 proc. ze środków publicznych (koszt objęty zwolnieniem z VAT), w pozostałych przypadkach cena wynosi 195 zł (w tym 23% VAT).

Szczegółowy program szkolenia oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Kancelarii Adwokackiej LASSOTA I PARTNERZY.

Szkolenie „Zmiany w ustawie o prawie autorskim w 2015 r.”

„Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.