Trwa rekrutacja na szkolenie z pisania wniosków do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty z ekspertem dostępne są w atrakcyjnej cenie.

Lada dzień ruszają nabory do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty odbędą się w trzech miastach: w Opolu, Wrocławiu i Swarzędzu w dniach 7-9 listopada, a więc w momencie, gdy znane będą już szczegóły naborów do poszczególnych programów. Biorąc pod uwagę, że termin większości naborów do programów MKiDN mija 30 listopada, to idealny moment, żeby podnieść swoje umiejętności i dzięki temu stworzyć lepsze wnioski.

Orientacyjny program warsztatów:

  • Po co i dlaczego piszemy wnioski do programów dotacyjnych?
  • Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ich budżety
  • Nowe programy MKiDN
  • Programy finansowane przez MKiDN realizowane przez państwowe instytucje kultury
  • Jak przebiega procedura oceny wniosków w programach MKiDN?
  • Jak napisać wniosek tak, żeby trafiał w kryteria?
  • Inne źródła finansowania projektów kulturalnych, w tym dotacje finansowane przez podmioty niepubliczne
  • Indywidualne konsultacje projektów!

Opłata za udział w szkoleniu wynosi 300 zł + VAT, tj. 369 zł brutto. Uczestnicy oprócz udziału w zajęciach otrzymają materiały szkoleniowe, poczęstunek, przerwy kawowe oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Żeby zgłosić się na szkolenie należy wypełnić elektroniczny formularz. Po wypełnieniu formularza zgłaszający otrzymają wiadomość e-mail zawierający treść zgłoszenia. Należy ją wydrukować, podpisać i zeskanować a następnie wysłać na adres: menedzerkulturypl@gmail.com. Szczegółowe instrukcje znajdują się w formularzu.

Po rejestracji na szkolenie uczestnicy otrzymają do wypełnienia krótką ankietę z pytaniami dot. doświadczeń w aplikowaniu do programów MKiDN oraz potrzeb szkoleniowych. Wszystko po to aby szczegółowy program i zakres warsztatów mógł zostać dostosowany do potrzeb uczestników.

Warsztaty pisania wniosków do programów dotacyjnych MKiDN – formularz zgłoszeniowy


Prowadzący warsztaty: Paweł Kamiński

Doświadczony menedżer i animator kultury. W przeszłości dziennikarz i samorządowiec. Dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej k. Wrocławia. Prezes Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury.

Uczestniczy w różnorodnych projektach w obszarze kultury, w tym m. in. jako animator/ekspert udzielający wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury oraz ekspert w projekcie Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku.

Był członkiem Zespołu Sterującego Programu Kultura Dostępna 2017. Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Jest autorem książki pt. „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”.

 

One thought on “Weź udział w warsztatach pisania wniosków!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.