Czy wiesz, że skuteczność aplikowania do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w przypadku najpopularniejszych nie przekracza kilkunastu procent? Dowiedz się, jak zwiększać szanse na otrzymanie dotacji i weź udział w corocznym szkoleniu „Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych MKiDN?”.

Na przełomie października i listopada powinny ruszyć nabory do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dlatego zapraszamy na szkolenie online, które pomoże w przygotowaniu wysokiej jakości wniosków. Szkolenie ma już pięcioletnią tradycję. Od 2017 roku jest sukcesywnie rozwijane i wzbogacane o nowe treści.

Paweł Kamiński: Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych MKiDN? – 4 listopada 2022 – Kliknij, żeby się zarejestrować!

Cele szkolenia

Przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej programów dotacyjnych MKiDN, w szczególności interpretacji regulaminów programów oraz oceny i tworzenia wniosków w związku z naborami wniosków, które w przypadku większości programów trwają do 30 listopada każdego roku.

Korzyści dla uczestników

Praktyczna wiedza przekazywana przez trenera z doświadczeniem zarówno w tworzeniu wniosków, jak i ich ocenie.

Adresaci szkolenia

Szkolenie jest przeznaczone przede wszystkim dla pracowników instytucji kultury z niewielkim lub umiarkowanym doświadczeniem w tworzeniu wniosków do programów dotacyjnych MKiDN. Dla osób z doświadczeniem szkolenie może być okazją do uporządkowania i pogłębienia wiedzy. W trakcie szkolenia otrzymasz sporą dawkę wiedzy. Upewnij się jednak, czy to szkolenie jest odpowiednie dla Ciebie?

Dbamy zarówno o jakość treści w serwisie MenedżerKultury.pl, jak o jakość wiedzy przekazywanej podczas szkoleń. Mamy świadomość i doświadczenie, że trudno jest przygotować satysfakcjonujące szkolenie dla osób o bardzo zróżnicowanych potrzebach.

Zakres szkolenia
  • Po co i dlaczego piszemy wnioski do programów dotacyjnych?
  • Jaka jest skuteczność aplikowania do programów MKiDN?
  • Programy dotacyjne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – podstawy prawne, zakres mecenatu państwa, warunki udzielania dotacji, zasady naborów
  • Programy stypendialne – czym się różni program stypendialny od programu dotacyjnego?
  • Programy finansowane przez MKiDN realizowane przez państwowe instytucje kultury
  • Programy dotacyjne MKiDN 2023 – szczegóły dotyczące naboru, zmiany w stosunku do poprzedniego roku
  • Jak przebiega ocena wniosków zgodnie z zarządzeniem MKiDN?
  • Jak przebiega ocena wniosków w praktyce? – czynniki wpływające na ocenę
  • Jak napisać wniosek tak, żeby trafiał w kryteria? – kryteria i ich interpretacja
  • Tworzenie projektu jako proces twórczy – od pomysłu do projektu, od projektu do wniosku, formularz wniosku jako narzędzie komunikacji z ekspertem
  • Jak tworzyć budżet projektu? – koszty kwalifikowane, co finansować z dotacji a co z wkładu własnego?
  • Gdzie poza programami MKiDN można szukać źródeł finansowania projektów kulturalnych? – wybrane programy finansowane przez podmioty niepubliczne

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego.
  • Termin szkolenia: 4 listopada (piątek) 2022 r. w godzinach 9:30-14:30
  • Koszt udziału: 330 zł netto/brutto od osoby – dla osób, które zarejestrują się do 21 października 2022 r. lub 360 zł netto/brutto – dla osób, które zarejestrują się po 21 października 2022 r.
Wypełnij formularz
  • Do 31 października 2022 r. na adres podany w formularzu otrzymasz przypomnienie o szkoleniu wraz z linkiem dostępowym do platformy, za pośrednictwem której szkolenie będzie realizowane.
  • Fakturę za udział w szkoleniu z 14-dniowym terminem płatności otrzymasz w formie elektronicznej w ciągu 1-2 dni po szkoleniu.
  • Materiały szkoleniowe w formie elektronicznej otrzymasz w dzień szkolenia ok. godz. 8.00.
  • Certyfikat w formie elektronicznej otrzymasz w ciągu 1-2 dni po szkoleniu. Na życzenie możesz otrzymać certyfikat w formie papierowej do ok. 14 dni po szkoleniu.
  • Przypomnienie o szkoleniu, link do materiałów szkoleniowych oraz faktura zostaną wysłane na adres podany przy rejestracji. Jeśli chcesz otrzymać je na inny/e adres/y poinformuj nas w formularzu.
  • W razie pytań napisz na adres: menedzerkulturypl@gmail.com
  • Jeśli zaproponowany termin lub forma szkolenia nie odpowiadają Twoim potrzebom zorganizujemy dla Ciebie szkolenie online lub stacjonarne w Twojej instytucji kultury. Napisz: menedzerkulturypl@gmail.com lub zadzwoń 603803614.
Paweł KamińskiProwadzący szkolenia: Paweł Kamiński

Menedżer i animator kultury. Dyrektor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Wrocławskiej Rady Kultury.
W latach 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 był członkiem zespołu sterującego programu Kultura Dostępna. W 2019, 2020, 2021, 2022 roku był członkiem zespołu sterującego programu Kultura - Interwencje.
Uczestniczy w różnorodnych projektach w obszarze kultury. Był koordynatorem Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk.
Od 2013 r. jest animatorem/ekspertem udzielającym wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury.
W zakresie programów dotacyjnych MKiDN przeszkolił już kilkaset osób, zarówno podczas szkoleń otwartych, jak zamkniętych, realizowanych na zlecenie instytucji kultury i innych podmiotów.
Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Jest autorem książek pt. „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi” oraz „Biblioteka publiczna. Instrukcja obsługi”.

Paweł Kamiński: Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych MKiDN? – 4 listopada 2022 – Kliknij, żeby się zarejestrować!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.