Nadal nie wiadomo kiedy ruszy realizacja programu „Koalicje dla Niepodległej”. Właśnie trwa „aktualizacja” jego formuły.

Kilka tygodni temu opisaliśmy kontrowersje związane z realizacją programu „Koalicje dla Niepodległej” będącym elementem Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017 -2021.  Budżet programu na lata 2017-2021 miał wynieść 22,5 mln zł. Według wcześniejszych założeń miał być on realizowany z udziałem operatorów regionalnych, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku programu Bardzo Młoda Kultura. We wrześniu ub. roku Biuro Programu Niepodległa ogłosiło nawet konkurs który miał wyłonić operatorów. Konkurs nie został rozstrzygnięty, bo z kilku województw nie wpłynął ani jeden wniosek.

Z kolejnych informacji, które pojawiały się na stronie Biura można było wywnioskować, że zmieniła się koncepcja realizacji programu. W opisie programu nie było już bowiem mowy o operatorach regionalnych a jedynie koalicjach, które będą mogły zawierać instytucje kultury i organizacje pozarządowe.

Nie było też jasne, kiedy zostanie ogłoszony nabór do programu. Pierwotnie miał to być „początek roku”. Potem pojawiały się kolejne terminy. Jeszcze przed Wielkanocą obowiązującą wersją był kwiecień. Na początku kwietnia dni temu okazało się, że nabór do programu zostanie ogłoszony… w drugiej połowie roku.

Ta informacja ze strony biura programu również zniknęła. Pojawiła się za to nowa. Jak informuje Biuro Niepodległej, w tej chwili „trwają prace nad aktualizacją formuły konkursu”. Konkurs ma zostać ogłoszony „po zaktualizowaniu Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017 -2021 przez Radę Ministrów”. – W chwili obecnej nie możemy podać informacji o terminie ogłoszenia naboru – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Biuro Programu.

One thought on “Rekonstrukcja w Niepodległej

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.